:: لِوموت ::

فَردا که نَیامَده‌سْت بابا، وِجداناً فَریاد مَکُنْ! خُب؟
بایگانی
بازپسین متن‌ها
متن‌های پربحث

دردسر سوپ

دوشنبه ۱۲ شهریور ماهِ سالِ ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۰ ق.ظ

مادرم که زنگ زد و متوجه شد سرما خورده‌ام، آمپر اعصابش بالا رفت. به صورت کلی معتقد بود که بنده لیاقت ندارم وگرنه الان دیگر وقتش بود که ازدواج کنم. جزئی‌تر که شد، اصرار داشت بگوید اگر الان همسری داشتی، دیشب برایت سوپ میپخت که الان اینطور فلک‌زده نباشی. من هم در حالتی که گوشی‌ام روی اسپیکر بود و داشتم از قوری چای میریختم، گفتم که خب یعنی به خاطر سوپ بروم زن بگیرم؟ میخواهم اصلا صد سال نگیرم. گفت بگیر خودت برایش سوپ درست کن و من گفتم در این صورت میخواهم هزار سال نگیرم. همچنین الان بازی منچستر و برنلی‌ست و بگذارد این بازی از گلوی ملتهب ما پایین برود.

به هرحال مادرم تحت تاثیر جو دادن‌های خاله‌ها و عمه‌هایم، دو سال است که پا روی خرخره‌ی بنده گذاشته. هر چه میگویم که آخر مادر، «من چیجوری بودم» که فکر کرده ای باید زن بگیرم واقعا؟ پاسخش این است که پسر همکارش زن نگرفته و به سی سالگی که رسیده دیگر هیچوقت نگرفته. بنده هم گفتم که حالا کو تا سی سالگی و از قضا الگویم همان بزرگوار است. خوب شد معرفیش کردی. همچنین مادرم خوب میداند که من اگر چیزی را نخواهم معتقدم خدا هم نمیخواهد. در این حد خودم را محق میدانم. باز اما تحت تاثیر همان جو دادن‌های نابخردانه بیخیال این حقیر نمیشود. نمیگذارند با سرماخوردگی خودمان هم بسوزیم و بسازیم.

  • ۹۷/۰۶/۱۲
  • #اینتِرنال‌آدِر

آدم‌های مسخره

آپارتمان شماره 22

دیدگاه‌ها  (۶)

داشتم پستتون رو میخوندم یاد خودمون افتادم، برادر بزرگ‌ منم چندساله بیرون از شهر خودمون کار میکنه، اردیبهشت امسال ازدواج کرد ولی قبلش خدا میدونه همیشه دلمون تو فکرش بود که چکار میکنه؟ کی غذا براش اماده میکنه؟ خونه‌اش رو کی مرتب میکنه ولی اینا همش یه طرفه و دغدغه‌ی زیادی نیست اصل تنهایشه، هر عقل سلیمی میدونه ادم بخاطر غذا و جمع کردن خونه و ... نباید بخواد زن بگیره ولی تنهایی خیلی بده، مادر شما هم عین مادر من الان تو فکر اینه که پسرش چکار میکنه؟ چطوری با تنهایی سر میکنه؟ مریض میشه کی حواسش بهش هست و ... اینا دغدغه‌ی کمی برای خانواده‌ها نیست، یه کم سعی کنید اونها رو هم درک کنید، تازه برادر من تو استانه شما که خارج از استان خودتون هستید هنوز نگرانی مادرتون بیشتره‌.

اینجوری درک میکنم که با شادی و خنده از سر میگذرونم و میگم که همه چی اینجا خوبه. در صورتی که به واقع هیچی خوب نیست و من عادت به انقدر تنها بودن رو هیچوقت نداشتم!
سوپ آماده، راه حل تمام مشکلات!
اینطور به نظر میرسه که شما این روزها سهام یکی از شرکت های مواد غذایی رو خریداری کردید!
همیشه حق با ماماناست
این از من
حق با منطقه همیشه. نه مامانا نه باباها نه بچه ها نه هیچکس. حق با استدلال درسته.
اینم از من.
ای بابا بازم لو رفتم که:|
متاسفانه :)
همیشه آدمهای با منطق هم تهش متوجه میشن که حرف ماماناشون درست بوده. شک نکنید.
مخالفتم رو با این قضیه کتبا اعلام میکنم به هرحال. این جزو آموزه های تربیتی ما ایرانی هاست که خب خیلی هم غلطه.
شما همه ش میخواید بگید حق با مامانتون نیست
ولی این رو وقتی پیر شدید متوجه میشید
متوجه میشید که مامانا راست میگن
فقط مامانا :)
عقیده بنیادگرایانه ست و پذیرفته نیست!

آنچه فکر می‌کنید را بنویسید

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">