:: لِوموت ::

فَردا که نَیامَده‌سْت بابا، وِجداناً فَریاد مَکُنْ! خُب؟
بایگانی
بازپسین متن‌ها
متن‌های پربحث

آیدوس

يكشنبه ۱۱ شهریور ماهِ سالِ ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۱ ق.ظ

تازه فهمیده‌ام  مسئولیتی که قبول کرده‌ام از آنچه فکر میکردم هم خطرناک‌تر است. گفتم میشود  مثل نفر قبلی که اینجا نشسته بوده یک خطای ریز صورت بدهم؛ اما، آگاهانه. با طرف مقابل هماهنگ کنم و درصد بگیرم و لذتش را ببرم. حقیقتا ایده در حدی نبود که حتی بتوانم به عنوان یک شوخی به آن فکر کنم؛ اما، آنی به خود آمدم و دیدم که این فکرهای غیراخلاقی به سراغم آمده و نباید می‌آمده. به خطر افتادن عینیت گرایی اخلاقی، یک بیماری ست و به همین جهت شوخی‌اش هم زشت مینماید.

همسایه‌ی طبقه‌ی پایین، شب‌ها گیتار می‌نوازد و می‌خواند. آنقدر غمناک که دلتنگی اول گلوی آدم را میفشارد، بعد ریه هایش را و بعد قلبش را و بعد اُملت مزه‌ی زهرمار میدهد. 

  • ۹۷/۰۶/۱۱
  • #اینتِرنال‌آدِر

آدم‌های مسخره

آپارتمان شماره 22

دیدگاه‌ها  (۷)

با خوندن نوشته های شما عبث بودن عمر رفته و بیسوادی پر رنگ تر میشه. 
انسان گاهی به عقب که نگاه میکنه به این احساسات میرسه. عجیبن.
عنوان ینی چی؟
کامل ترین دایره ای که تمام دایره های عینی جهان هستی نمادی از اون هستن. برمیگرده به کتاب جمهور افلاطون و عالم مُثُل و پایه و شروع همون بحث اخلاقیه که براتون مطرحش کردم.
ادم گاهی از افکار خودش وحشت میکنه، میترسه نکنه همین افکار روزی عملش بشن، یه چیزی شبیه ترس‌هاش.
بلد بودن موسیقی و صدای خوب هم نعمت بزرگیه، اینو هر چند وقت یکبار به یاد میارم و افسوس میخورم.
ترس ها برام معنی ندارن و نمیفهممشون؛ اما، افکار وحشتناک چیزایین که گاهی جنون وار به سرم میزنن و از به وقوع پیوستنشون نمیترسم، از بودنشون احساس خوبی ندارم. مواخذه ی خود صورت میگیره.
آدمی که تو ویوی این عکسه چقدر خوش به حالشه
عکاس سعی کرده بگه خیلی خوش به حالشم نیست.
فکرتون وااااقعا وحشتناکه! :/
خودم رو مبرا نمیدونم چون تو موقعیتش نبودم اما ترسیدم...
نفس به کارهای خطا فرمان میدهد مگر آنکه خدا رحم کند...
و ما ابرئُ نفسی انَّ النفسَ لامّاره بالسوء الا ما رحم ربّی
ولی فکر سیاه خوبیه. اینطور نیست؟
برعکس شما ترس‌ها چیزهایین که خیلی وقت‌ها دست و پای منو برای کارهایی که باید انجامشون میدادم بسته‌ان،البته شاید دقیق‌ترش اینه که خودم شجاعت نداشتم و بهشون اجازه دادم، به هر حال این افکار گاهی منو به وحشت میندازن.
از ترس ها بگذرید. ترس مهلکه و افلاطون معتقده که اصولا چیزی به نام ترس وجود نداره. این نبود شجاعته که جای خالیش، چیزی به نام ترس میشه.
اینتِرنال‌آدِر یعنی چه؟ 
تو سیاست هر گروهی به کسایی که از خودشون نباشن میگن آدِر یا همون دیگری. اونایی که از خودشونن اینترنالن، خودمونین. حالا اونایی که خودمونین، ولی بیشتر اون گروهف جناح، حزب یا هر اجتماع دیگه ای اونارو از خودشون ندونن چون باهاشون مخالفن، اینترنال آدر میشن. یه واژه ایه که استاد ما به ما نسبت داد.

آنچه فکر می‌کنید را بنویسید

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">